RODZINA - DOM - PRACA - HOBBY: szyję, bo to mnie uspokaja haftuję, bo kocham piękno gotuję, bo lubię dobrze zjeść. To jest właśnie MÓJ CAŁY ŚWIAT - świat Elżbiety. A pomaganie wychodzi samo z siebie, tkwi w sercu.

CZYTADEŁKO

wtorek, 19 października 2010

Za mną wyczerpujący weekend na uczelni. Matko kochana, jak ja dałam radę siedzieć w tamtym roku po 12 godzin, w tych plastikowych "krzesełkach" z podstawką na zeszyt. Ja żądam normalnego, dyrektorskiego fotela, ot co.

Dzisiaj 13 godzin poza domkiem, ale nie czuję zmęczenia, raczej zadowolenie. Przepisałam już prawie wszystkie notatki, pościągałam potrzebne ustawy, rozporządzenia i przytachałam do domu kilogramy podręczników. 

Ale pochwalę się Wam  jeszcze innymi książkami, jakie ostatnio nabyłam lub dostałam. W sobotę zakupiłam w mojej księgarni "Świat Książki" te oto super piękne pozycje:

Ale najpiękniejszy prezent dostałam od mojej "przypsiapsiółki" Edytki:

Oj będzie co czytać w te długie, jesienne wieczory.

Ok mykam do nauki - nie ma to tamto.

Aha -  Wszystkim dziękuję za pisanie karteczek dla dzieci, a szczególnie II rokowi administracji w WSZiB - czyli moim koleżankom i kolegom z uczelni - byliście wspaniali. 

czwartek, 16 września 2010

Pragnę zaprosić Was do świata baśni, kolorów, ooch-ów i aach-ów.

Jestem uzależniona od książek różnego rodzaju. A na tę książkę patrzyłam za każdym razem widząc ją na półce w księgarni.

Aż pewnego dnia - zawitała w mym domku. A ja rozmarzyłam się i zapatrzyłam, pragnąć, aby to co widzę stało się rzeczywistością.

Wiem, że nauczę się tych haftów, innych niż wszystkie, jakie do tej pory widziałam. Potrzebuję tylko więcej czasu ukochany Boże.

Patrzcie i marzcie jak ja.  Zdjęcia pochodzą z książki Via Laurie "Piękne hafty". I to tylko niektóre z pokazanych tam  rodzajów haftów.

haft casalguidi

haft hardanger

haft  na kanwie

 

 

| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
A to moje prace:
A to strony bliskie memu sercu:
A tu poduszki dla dzieci z MP:
A tu Wasze prace dla MP:
Blogi igłą haftowane:
Blogi igłą pozszywane:
Blogi książko-fanów:
Blogi kulinarne:
Blogi Marzycielskiej poczty:
Blogi o wnętrzach
Blogi o Wrocławiu:
Blogi szydełkowe
Blogi z sercem
Blogi zwariowane jak mój:
Cudowny scrapbooking
Filmowe recenzje i nie tylko
Grafika, ilustracje
MOJE MARZENIE
Obieżyświat
PICASA - ciekawe albumy
POMOCNICY w haftowaniu i nie tylko
Tu kupuję:
Wyplatane wikliną i papierem
Wzory haft krzyżykowy
NOWE MIEJSCE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Licznik działa od 31.08.2010 r.: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ MÓJ BLOG JEST W SPISIE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ BIORĘ UDZIAŁ I ZAPRASZAM: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Zbieramy znaczki pocztowe dla dzieci z Marzycielskiej Poczty: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Lubię czytać ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Zdjęcia na blogu są moją własnością. Jeśli tak nie jest zaznaczam, kto jest ich autorem. Szanujmy własność intelektualną. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ JEŚLI JAKAŚ RZECZ PODOBA CI SIĘ, MOŻESZ JĄ ZAMÓWIĆ. ---SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ MOJE GG: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ NAPISZ DO MNIE MÓJ E-MAIL ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ A OTO MOJE PRACE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ KOSZYKI NA PIECZYWO: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ PUDEŁECZKA: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ BROSZKI: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ KARTKI OKOLICZNOŚCIOWE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ PODKŁADKI I ŁAPKI KUCHENNE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ TORBY NA ZAKUPY: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ TOREBKI DAMSKIE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ SPÓDNICE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ PORTFELE: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ FIRANY i ZASŁONY: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ PODUSZECZKI, PODUCHY: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ PODUSIE PRZYTULANKI DLA dzieci z Marzycielskiej Poczty": ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ KALENDARZ ADWENTOWY: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ GRA "KÓŁKO I KRZYŻYK" ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ((:-)) DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY